Pomoc

Start nowego sklepu i promocje do -15%! użyj kodu “motostart” i sprawdz ile rabatu dostaniesz!

+48 91 46 00 000
13 Modeli

Adventure

13 wyników
Sortuj:
50 000,00  60 000,00 

MT-07 Hyper Naked

  • Pojemność689 cm³
  • Moc73 KM
  • LicencjaA2/A
64 900,00 

V-Strom 1050

Najniższa cena z ostatnich 30 dni:
64 900,00 
  • Pojemność1037 cm³
  • Moc79kW / 107KM
70 000,00 

V-Strom 1050 DE Travel Pack

Najniższa cena z ostatnich 30 dni:
70 000,00 
  • Pojemność1037 cm³
  • Moc79kW / 107KM
66 000,00 

V-Strom 1050 Travel Pack

Najniższa cena z ostatnich 30 dni:
66 000,00 
  • Pojemność1037 cm³
  • Moc79kW / 107KM
69 900,00 

V-Strom 1050DE

Najniższa cena z ostatnich 30 dni:
69 900,00 
  • Pojemność1037 cm³
  • Moc79kW / 107KM
44 900,00 

V-Strom 800

Najniższa cena z ostatnich 30 dni:
44 900,00 
  • Pojemność776 cm3
  • Moc84 KM/ 62 kW przy 8500 obr./min.
46 000,00 

V-Strom 800 Travel Pack

  • Pojemność776 cm3
  • Moc84 KM/ 62 kW przy 8500 obr./min.
49 900,00 

V-Strom 800DE

Najniższa cena z ostatnich 30 dni:
49 900,00 
  • Pojemność776 cm³
  • Moc84 KM/62 kW przy 8500 obr./min

Motocykle adventure — jedna maszyna na asfalt i szuter

Adventure to kategoria zbudowana wokół kompromisu, który wielu motocyklistom wychodzi najlepiej: zawieszenie o dużym skoku, wysoka pozycja i koło o większej średnicy z przodu, a jednocześnie oświetlenie, licznik i homologacja pozwalające dojechać w teren o własnych siłach.

Trzon tej części oferty stanowi rodzina KTM ENDURO R w trzech pojemnościach — 125, 390 i 690. To konstrukcje jednocylindrowe, lekkie jak na kategorię, z wyraźnie offroadowym charakterem i wąską sylwetką, która ułatwia manewrowanie na wąskich drogach. Cięższe maszyny turystyczne prowadzimy w motocyklach turystycznych.

Adventure czy enduro

Granica bywa płynna, ale różnica jest praktyczna. Adventure jest cięższe, ma większy zbiornik i pozycję znoszącą kilkaset kilometrów dziennie — to maszyna do jazdy z bagażem, po asfalcie i po szutrach. Czyste enduro jest lżejsze i bardziej terenowe, ale na trasie męczy szybciej. Jeśli osiemdziesiąt procent trasy to asfalt, wybór adventure wypada rozsądniej.

Wysokość siodła i pierwsza jazda

Największą barierą w tej kategorii jest wysokość siodła, która przy zawieszeniu o dużym skoku bywa znacząco wyższa niż w motocyklach drogowych. To nie dyskwalifikuje niższych kierowców — liczy się nie to, czy obie stopy stoją płasko, lecz czy pewnie opierasz jedną. Część modeli ma dostępne niższe siedzenia albo obniżone zawieszenie. Zapraszamy na jazdę próbną: przy tej kategorii ergonomia decyduje bardziej niż specyfikacja.

Trzy pojemności ENDURO R

125

Na start

Kategoria A1, lekkie i wybaczające błędy

390

Uniwersalne

Zapas mocy na trasie, wciąż zwrotne w terenie

690

Dla wprawnych

Największy jednocylindrowiec, dalekie wyprawy
Solidna konstrukcja: Podwozie motocykla zaprojektowane przez Kawasaki

FAQ — najczęstsze pytania o motocykle adventure

Czym adventure różni się od enduro?

Adventure jest cięższe, ma większy zbiornik i pozycję pozwalającą pokonywać kilkaset kilometrów dziennie — to maszyna do jazdy z bagażem po asfalcie i szutrach. Enduro jest lżejsze i bardziej terenowe, ale na dłuższej trasie męczy szybciej i ma mniejszy zasięg.

Czy wysokie siodło wyklucza niższych kierowców?

Nie, choć wymaga przyzwyczajenia. Liczy się nie to, czy obie stopy stoją płasko na ziemi, lecz czy pewnie opierasz jedną przy zatrzymaniu. W wielu modelach dostępne są niższe siedzenia lub obniżone zawieszenie, co pozwala skorygować wysokość o kilka centymetrów.

Czy motocyklem adventure można jeździć po drogach publicznych?

Tak — modele w wersji drogowej mają homologację, oświetlenie i tablicę rejestracyjną, więc poruszają się po drogach na normalnych zasadach. To właśnie odróżnia je od konstrukcji czysto zawodniczych, które są przeznaczone wyłącznie na tereny zamknięte.

Jaka pojemność na pierwszy motocykl adventure?

Przy pierwszej maszynie tego typu lepiej sprawdzają się pojemności 125 i 390 — są lżejsze, łatwiejsze do podniesienia po wywrotce i wybaczają nieprecyzyjne operowanie gazem. Modele 690 mają wyraźnie mocniejszy charakter i wymagają wprawy w terenie.